Бізнесу дозволили використовувати смартфони та планшети як касові апарати

Бізнес має можливість використовувати смартфони та планшети в якості реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Тепер підприємці зможуть видати електронні чеки.

Відповідну постанову Кабмін прийняв на своєму засіданні в середу. Система спочатку буде працювати в пілотному режимі. Крім того, Кабмін також спростив процедуру реєстрації касових апаратів для бізнесу.

«Сьогодні реєстратори розрахункових операцій обов’язкові в сферах торгівлі, громадського харчування, послуг, при прийомі готівки за переказ, а також купівлі-продажу іноземної валюти», зазначив в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова. За її інформацією, кожен день бізнес друкує через РРО близько 18 млн. Паперових чеків.

«На даний час реєстрації РРО триває 5 днів. Необхідно подати багато документів: заявки, технічні паспорти, безліч додатків. Ми берем на себе зобов’язання забезпечити, щоб реєстрація відбувалася в один кроку і протягом одного дня на підставі заяви про спрощену процедуру, зазначила Маркарова. Так само ми бажаємо забезпечити можливість, щоб як РРО можна було використовувати смартфони та планшети У Міністерстві розраховують, що з новим підходом удасться популяризувати касові апарати для бізнесу. А оскільки РРО дозволяє фіскальній службі контролювати обсяги продажів бізнесу, їх використання дозволяє боротись з ухиленням від сплати податків.

«Ми сподіваємося, що зміни приведуть до скорочення тіньового бізнесу», підкреслено в.о. міністра фінансів.

Раніше Delo.UA пояснила, як повинна працювати нова система. Фіскальні функції буде виконувати спеціальне програмне забезпечення. Розрахункові документи, фіскальні чеки та контрольна стрічка будуть формуватися в електронній формі. Задача продавця відправити на сервер інформацію про операції та отримати підтвердження, що дані зафіксовані.

Вже більше року в Україні абсолютно всі підприємства (у тому числі й ті, хто працює на спрощеній системі податку) зобов’язані продавати побутові техніку та електроніку тільки через касовий апарат з виданням фіскального чека. Однак, за даними фіскальної служби, з 9 300 продавців техніки і електроніки лише третина мають касовий апарат.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *